Μια ακόμη βράβευση, ευρωπαϊκού χαρακτήρα αυτή την φορά, απονεμήθηκε στο σχολείο μας και στην εκπαιδευτικό αγγλικής γλώσσας κ. Νικολοπούλου Χρυσούλα για την συμμετοχή και την παραγωγή eTwinning έργου στο μάθημα των αγγλικών το 2016-2017!

Το έργο με τίτλο "Everyone can be a hero" που εκπονήθηκε πέρυσι από τους μαθητές της έκτης τάξης έλαβε και δεύτερο αναγνωριστικό της επιτυχίας και βρίσκεται πλέον αναρτημένο ως παράδειγμα σε ένα ειδικό χώρο της Ευρωπαϊκής Δικτυακής Πύλης στο www.etwinning.net μαζί με τα υπόλοιπα βραβευμένα ευρωπαϊκά έργα!

Συνεχίζουμε και φέτος με υψηλότερους στόχους και ελπίζουμε με αποκλειστικά θετικά αποτελέσματα!

22810355 10155934402643982 361837672 o

Το βράβείο συνοδεύεται από συγχαρητήρια επιστολή που μεταξύ άλλων αναφέρει:

"Συγχαρητήρια! Το σχολείο σας βραβεύθηκε με την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας για την τελειότητα της εργασίας σας στο έργο eTwinning "Everyone can be a hero". Αυτό σημαίνει πως η εργασία σας, η εργασία των μαθητών και του σχολείου σας έχει αναγνωριστεί στο υψηλότερο Ευρωπαϊκό επίπεδο".