Βράβευση για το πρόγραμμα eTwinning

Καλησπέρα σας και καλό υπόλοιπο του καλοκαιριού!

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι το σχολείο μας, οι μαθητές της έκτης τάξης που μόλις αποφοίτησαν και η εκπαιδευτικός του μαθήματος των αγγλικών Νικολοπούλου Χρυσούλα, βραβεύτηκαν για την αξιόλογη, ποιοτική συμμετοχή τους στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα eTwinning με τίτλο:

?Everyone can be a hero?

αποδεικνύοντας πως το μάθημα των αγγλικών στο σχολείο ανήκει σε μια πλούσια, πανευρωπαϊκή κοινότητα διδασκαλίας και μάθησης και μπορεί να προσφέρει.

20616371 10155662178823982 1662443529 o

«H Εθνική Ετικέτα Ποιότητας απονέμεται στα έργα eTwinning που κατάφεραν να φτάσουν σε υψηλό επίπεδο ποιότητας πληρώντας μια σειρά από κριτήρια που έχουν τεθεί από την Κεντρική Υπηρεσία Υποστήριξης σε συνεργασία με τις αντίστοιχες Εθνικές Υπηρεσίες Υποστήριξης της δράσης. Η ετικέτα ποιότητας είναι η απτή αναγνώριση στους εκπαιδευτικούς, μαθητές και τα σχολεία για το υψηλό επίπεδο των eTwinning δραστηριοτήτων τους. Στους μαθητές, προσφέρει μία ενίσχυση στην προσπάθειά τους, και στο σχολείο γενικότερα, μία δημόσια επιβεβαίωση της δέσμευσής του για την ποιότητα και την ειλικρίνεια σε μία Ευρωπαϊκή συνεργασία».

(Πηγή: http://www.etwinning.gr/etwinning/etwinning-6#)

20590855 10155663977338982 551269555 o

Οι μαθητές μας μπορούν από Σεπτέμβριο να περάσουν από το σχολείο για να παραλάβουν την ετικέτα ποιότητας για το έργο τους ο καθένας ατομικά !

Καλή συνέχεια!