Γιορτή λήξης 2016

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η γιορτή λήξης του σχολείου μας στις 14-6-2016 που διοργάνωσε η ΣΤ΄ τάξη με τη βοήθεια της δασκάλας τους κ. Πόπης Τσιάλμα. Η γιορτή περιελάμβανε θεατρική παράσταση με τίτλο «Η ιστορία του γάτου που έμαθε σ' ένα γλάρο να πετάει» του Χιλιανού ακτιβιστή, οικολόγου και μέλους της Greenpeace Luis Sepulveda.
Με αγάπη και πολύ χιούμορ, ο Σεπούλβεδα μιλάει για την τιμή, τη δικαιοσύνη, τη συντροφικότητα, την υπεράσπιση του αδυνάτου και το δικαίωμα στη διαφορετικότητα κάθε πλάσματος. Με το δικό του μοναδικό τρόπο καταγγέλλει τη ζημιά που έχει προκαλέσει στον πλανήτη η ανεξέλεγκτη βιομηχανική ανάπτυξη και ενθαρρύνει μικρούς και μεγάλους να αγωνιστούν για να γίνει καλύτερος κι ομορφότερος αυτός ο κόσμος .
Οι μαθητές έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και μας εξέπληξαν όλους με τις υποκριτικές τους ικανότητες! Τους αξίζει ένα μεγάλο μπράβο! Τους ευχόμαστε ολόψυχα καλό καλοκαίρι και καλή επιτυχία στο νέο τους ξεκίνημα στο Γυμνάσιο!