Επίσκεψη στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή Θεσσαλονίκης

Μια πολύ ενδιαφέρουσα εκπαιδευτική εκδρομή στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή πραγματοποίησαν οι τάξεις Γ και Δ με τους δασκάλους τους στα πλαίσια του προγράμματος "Ο πολύτιμος καρπός της Ελιάς" που υλοποιούν φέτος.
"ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ" προσέφερε επιπλέον γνώσεις, εικόνες και αρώματα στους μαθητές μιας και είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν σε ελαιώνα, να μάθουν πώς μαζεύεται η ελιά, να δουν πίνακες ζωγραφικής με ανάλογη θεματολογία και τέλος να γίνουν γευσιγνώστες δοκιμάζοντας διάφορες ποικιλίες ελιάς και λαδιού.

?¦?‰?„???³??±?†???± ?„???… ?‡????ƒ?„?· ?”?·?????„?????Œ ?£?‡???»?????? ??­???… ?œ?…?»???„?Œ?€???….